نکات مهمی که موقع خرید خوردوی صفر کیلومتر باید بدونی

نکات مهمی که موقع خرید خوردوی صفر کیلومتر باید بدونی

خودرو ها این روزها نقش مهمی در زندگی ما دارند. خرید خودرو به شدت برای حمل و نقل نیاز است. کشور ما از جمله کشورهایی در جهان محسوب می شود که خرید خودرو به یکی از نیاز های هر خانواده تبدیل شده است و بسیاری از خانواده ها برای  رفتن به محل کار و خرید و سر زدن به دوستان و اشنایان و حتی سفر رفتن نیازمند خودرویی هستند که بتواند در هر موقع از شبانه روز جابه جایی را برای آنها تسهیل کند.

9 نکته مهم خرید خودرو صفر را در ادامه برای شما شرح می دهیم، این موارد بهترین کمک برای خریداران به منظور خرید مطمئن و بی‌دغدغه است. اما همواره اطمینان داشته باشید خودروبر سعید یک خودروبر در تهران است که خوردوی شما را بی نقص تحویل می دهد.

راهنمای خرید خوردوی صفر کیلومتر

برای داشتن یک خودروی تمیز و سالم که هرزچندگاهی نیاز نباشد به تعمیرگاه برود و بتوان با خیالت راحت در سطح شهر و همچنین جاده ها تردد کند،نیاز است که هنگام خرید خودرو حساسیت لازم را داشته باشید تا بعد از معامله و استفاده از خودرو دچار پشیمانی نشوید. برخی خودروها به دلیل عدم استانداردهای لازم مدام به خرج می افتند و بیش از یک خودروی دست دوم هزینه برای شما خواهند داشت.

لیست تصاویر

راهنمای خرید خوردوی صفر کیلومتر

دقت در هنگام خرید خوردوی صفر کیلومتر و انتخاب بین خودروی خارجی و داخلی

خرید خوردوی صفر کیلومتر و به شرایط حقوقی تنظیم سند قرارداد دقت داشته باشید

خودرو در بازار این روزها نوسان بسیار زیادی دارد و هر کسی ممکن است برای خرید خودرو مجبور به اخذ وام های سنگین و طولانی مدت شود، حالا اگر خودروی خریداری شده به هزینه بیفتد تصور کنید چقدر باید متضرر شوید.

ن.چه به این نکته ضرورری است که خدمات پس از فروش خرید خودروی صفر می‌تواند تا سال‌های بعد مورد استفاده قرار گیرند و خدمات و سرویس‌های پس از فروش ادامه دار باشند. در نتیجه اگر برخی از موارد را در خرید و تحویل و موارد دیگر رعایت نکنید ممکن است مجبور باشید که برای حقوق تضییع‌شده خود، راه دادگاه‌ها و دادسراها را پیش بگیرید.

راهنمای خرید خوردوی صفر کیلومتر
راهنمای خرید خوردوی صفر کیلومتر

رعایت نکات پیش از خرید خوردوی صفر کیلومتر

9 مورد از مهم ترین مواردی که می توانید قبل از خرید خودروی صفر کیلومتر مطالعه کنید و شما را از دردسرهای بعد از خرید ایمن نگه دارد:

1- خرید خوردوی صفر کیلومتر و بررسی مشخصات فنی و میزان سوخت خودرو

برای خرید خودروی صفر باید پیش از خرید مشخصات فنی خودرو مانند حجم و نوع موتور، نوع گیربکس و همچنین سیستم تعلیق و موارد مشابه آن را بدانید. یکی از مواردی که در بخش فنی خودرو باید به‌آن توجه داشته باشید، میزان مصرف سوخت خودرو در سفرهای شهری و سفرهای بین‌شهری است.

2- حتما پیش از خرید با خودروی موردنظر رانندگی کنید.

قبل از خرید حتما با خودرو رانندگی کنید، برای بررسی بیشتر و اطمینان از اینکه خودروی موردنظر برای شما می‌تواند مناسب باشد یا نه بهتر است با آن تست رانندگی انجام دهید.

دقت در هنگام خرید و انتخاب خودرو
دقت در هنگام خرید و انتخاب خودرو

امکان تست خودرو می تواند رضایت مشتری را برای انتخاب بهتر جلب کند که بسیاری از نمایندگی ها امکان آن را فراهم می آورند.

3- دقت در هنگام خرید و انتخاب خودروهای داخلی و خودروهای خارجی

خرید خودروی خارجی، به طور قطع این مدل خودروها از کیفیت بالایی برخوردار خواهند بود و هزینه‌های استهلاک کمتری را خواهند داشت. اما همیشه و در همه تولیدات خارجی این نکته صحیح نیست و برخی خوردو های خارجی و قطعات آن‌ها از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و ممکن است شما را به دردسر بیندازد.

این خودروسازها به‌طورمعمول خودروهای خود را با شرایط فروش مناسبی به بازار عرضه می‌کنند تا خریداران بریا به دست اوردن انها تطمیع شوند و سپس بعد از خرید خودرو متوجه می شوند کیفیت لازم را نمی توانند از خودروی مورد نظر انتظار داشته باشند. همچنین سیستم خدمات پس از فروش و تأمین قطعات این شرکت‌های خودروسازی است که به دلیل تحریم ها و یا مشکلات اقتصادی و حتی واردات ممکن است برخی قطعات در دسترس نباشد.

ممکن است خودروی خارجی خریداری‌شده توسط شما در اولین سری ورود آن متوقف‌شده و دیگر نه خودرو و قطعات آن وارد نشود. در این حالت شما پس از یک خرابی به‌احتمال‌زیاد با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد؛ همچنین دقت داشته باشید که برخی از شرکت‌های خودروسازی خارجی در روند تحریم‌های ایران از بازارهای داخلی خارج‌ شده‌اند و ممکن است در سیستم خدمات پس از فروش این خودروها نیز دچار مشکل‌های عدیده‌ای شوید.

نمونه خودرو داخلی بنابراین اگر تصمیم به خرید خودروهای خارجی دارید باید از خدمات پس از فروش و همچنین قطعات موجود در بازار آن‌ها اطمینان داشته باشید. یکی دیگر از مسائلی که باید در این زمینه به آن دقت کافی داشته باشید هزینه تأمین قطعات است که می‌تواند برای شما بسیار دارای اهمیت باشد. در این صورت ممکن است وسط جاده و یا کنار خیابان خودروی شما برای همیشه خاموش شود، در این موارد مجبورید از یکی از شرکت های خودروبر برای حمل خودروی خود استفاده کنید.

ذکر این نکات تنها به دلیل این است که شما دارایی خود را به خطر نیندازید و اگر خودرویی خریداری کردید، به راحتی بتوانید در سراسر کشور مشکلات آن را حل کنید به هر حال در صورت بروز هر مشکلی خودروبر سعید همراه شما خواهد بود. 

۴-بررسی در شرایط و نحوه پرداخت 

نکته بسیار مهم و یکی از ترفند های برخی شرکت ها این است که بسیاری از شرکت‌های فروشنده خودرو ممکن است شرایطواضحی را برای شما اعلام نکنند و پس از خرید متوجه شوید که شرایط با آن چیزی که در ذهن‌تان به محاسبه آن پرداخته‌اید متفاوت است. برای جلوگیرری از گیر افتادن در این مخمصه و پیشگیری از این شرایط بهتر است از شرایط کافی این نمایندگی‌ها مطمئن شوید و تمامی بندهای قرارداد را جز به ‌جز بررسی کرده و سپس ‌قرار داد خرید را امضا کنید.

به شرایط حقوقی تنظیم سند قرارداد دقت داشته باشید
به شرایط حقوقی تنظیم سند قرارداد دقت داشته باشید

شرایط تحویل خودرو نیز یکی از مواردی است که در این سال ها باعث ایجاد مشکل و دردسر برای بسیاری از مشتریان خودرو شده‌است؛ بنابراین سعی کنید از امضای قراردادهایی که شرایط تحویل خودرو در آن‌ها از شفافیت و وضوح کافی برخوردار نیستند پرهیز کنید.

5- دقت به شرایط حقوقی تنظیم سند قرارداد 

تنظیم سند، قراردادی است که بین شما و شرکت سازنده خودرو امضا می‌شود یک نوع سند رسمی و قابل‌پیگیری در محاکم قانونی است؛ بنابراین تلاش کنید پیش از امضای قرارداد با شرکت‌های خودروسازی از شرایط این قراردادها اطلاع کافی داشته باشید.

ضمن اینکه پس از امضای قرارداد ممکن است شرایط برای شما آن‌چنان مناسب تنظیم‌ نشود و از کلمات فنی استفاده ‌شده باشد که شما از آن‌ها بی‌اطلاع هستید؛  بهتر است با یک مشاور حقوقی قبل از هر امضایی در این زمینه مشورت کنید.

خرید خوردوی صفر کیلومتر و دقت به شرایط حقوقی تنظیم سند قرارداد

برخی از قراردادهای تنظیم‌شده برای خرید خودروی صفر دارای شرایط انتقال به غیر و اصطلاحاً امکان صلح هستند. درصورتی‌که امکان می‌دهید تا پیش از تحویل خودرو نیاز به فروش آن پیدا خواهید کرد، بهتر است از قراردادهایی استفاده کنید که امکان صلح در آن‌ها وجود داشته و شرکت سازنده شما را از این اختیار منع نکرده باشد.

چنانچه در قرارداد این اختیار از شما گرفته‌ شده باشد، باید اجباراً تا زمان تحویل خودرو صبر کرده و سپس خودروی تحویلی را به فرد دیگری واگذار کنید. ممکن است این مدت‌ زمان اندکی طولانی باشد یا شما نیاز به پول داشته باشید که درصورت عدم وجود امکان صلح، نمی‌توانید خودرو را قبل از تحویل به فروش برسانید.

6-زمان تحویل خودرو مهم است

در زمان تحویل خودرو پیش از ظهر به نمایندگی‌ها مراجعه کنید؛ در این زمان شما شرایط بهتری از لحاظ نور خواهی داشت و می‌توانید در آن رنگ بدنه خودرو و دیگر تجهیزات را به‌طور کامل بررسی کرده و سپس خودرو را تحویل بگیرید. ضمن اینکه ساعات آخر کار نمایندگی ها ممکن است زمان کافی برای تحویل خودرو در اختیار نداشته باشید و بدون بررسی کافی و جزئی مجبور به تحویل خودرو شوید که ممکن است برخی از تجهیزات یا قسمت‌های آن دچار مشکل یا کمبود باشد.

7-بررسی بدنه خودرو

در زمان تحویل خودرو بدنه خودرو را به‌طور کامل بررسی کرده تا درصورت مشاهده هرگونه ایراد از تحویل آن خودداری کنید.

8-بررسی صدای موتور و جعبه‌دنده

اگرچه مسائل و مشکلات در نمایندگی شرکت‌های خودروساز ایرانی معمولاً به دوره‌های سرویس موکول می‌شوند، اما بهتر است در زمان تحویل نیز پس از استارت زدن، موتور خودرو و صدای آن را در حین حرکت با دنده‌های 1 و 2 امتحان کنید.

9-بررسی کولر خودرو

کولر خودرو یکی از قسمت‌هایی است که درصورت وجود مشکل فنی می‌تواند هزینه‌های بسیار زیادی را به شما تحمیل کند؛ بنابراین بهتر است در زمان تحویل خودرو با اندکی صبر و حوصله دریافت هوای سرد از کولر خودرو را چک کنید.

در نمایندگی‌های خودرو برای تحویل هر خودرو چک‌لیست‌های وجود دارد که مطابق آن‌ها بخش‌ها، قطعات و تجهیزات موردنیاز را به شما تحویل خواهد داد. بهتر است شما نیز پیش از امضای چک‌لیست‌ها،(وجود تجهیزات مطابق چک‌لیست یکی از مهم‌ترین نکات خرید خودرو صفر که باید بدانید وجود تجهیزات خودرو است) قطعات و تجهیزات را طبق آن‌ها بررسی کرده و تحویل بگیرید.

درصورتی‌که بدون دقت این چک‌لیست‌ها را امضا کنید به‌منزله تحویل آن‌ها بدون هیچ‌گونه ایراد و کم و کسری است و نمایندگی از تحویل مجدد آن‌ها خودداری خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
× درخواست خودرو بر