دردسرهای بعد از خرید خودروی صفر کیلومتر

دردسرهای بعد از خرید خودروی صفر کیلومتر

همه ما دوست داریم خودروهایی تمیز و آخرین سیستم داشته باشیم. خرید خودروی صفر کیلومتر شرایط خاص خودش را دارد و بعد از آنکه موفق به خرید خودروی خود شدیم باید با رعایت برخی نکات از ایمنی و آمادگی وسیله نقلیه ای که در اختیار دارین اطمینان حاصل کنیم. رعایت برخی نکات که البته رانندگان بسیاری از آن اطلاع ندارند باعث می شود بتوانید خودرویی سالم تر داشته باشیم و از خرج های اضافه برای سلامت آن جلوگیری کنیم.

 خرید خودروی صفر کیلومتر

اقدامات لازم و نکات لازم پس از خرید خودروی صفرکیلومتر، که هر راننده ای باید بداند باعث می شود که وسیله نقلیه ای سالم تر داشته باشیم. حتما شما هم شنیده اید که برخی افراد هنوز خودروی نوی انها به مرحله استفاده نرسیده مدام مجبورند با خودروبر آن را به نمایندگی ها ببرند و از برخی مشکلات پیش آمده نگران هستند.

لیست تصاویر

خودروی جدید و هزینه های جدیدی که ممکن است به همراه داشته باشد

مسائل فنی بعد از خرید خودروی صفر کیلومتر

اگر چه این روزها به دلیل وجود ماشین برها حمل خودروی های صفر کیلومتر با اطمینان خاطر انجام می شود و خودروبرهای تهران در همه نقاط می توانند ماشین شما را به مقصد و نمایندگی مورد نظرتان ببرند اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که صرفا خرید خودروی صفر کیلومتر نمی تواند ضامن سلامت ان باشد و رعایت بسیاری از نکات می تواند دوام و سلامت خودروی شما را تا حد زیادی تضمین کند.

تصور کنید خودروی نوی شما قرار است در محل مورد نظر شما تحویل داده شود. ابتدا با خودروبر سعید تماس حاصل فرمایید تا با اطمینان خاطر خودروی صفر خود را تحویل بگیرد و بعد از آن با رعایت برخی نکات خودروی تحویل گرفته را ارزیابی کنید تا با مشکلاتی که بسیاری از رانندگان بعد از تحویل خودرو با ان مواجه می شنند برخورد نکنید.

خودروی جدید و هزینه های جدیدی که ممکن است به همراه داشته باشد
خودروی جدید و هزینه های جدیدی که ممکن است به همراه داشته باشد

عده ی زیادی نمی‌دانند که زمان خرید تحویل خودروی صفرکیلومتر باید چه چیزی را تحویل بگیرند، چه چیزهایی را بررسی کنند و آیا تمام این پروسه ها برای آنها هزینه ای در بر دارد یا خیر! عده ی زیادی با فرض اینکه، ماشین صفرکیلومتر تازه از کارخانه بیرون آمده ایرادی ندارد که بخواهد بررسی فنی شود، اقدامات فنی پس از خرید خودرو را نادیده می‌گیرند و بعدها با آن به مشکل برمیخورند. .

خرید خودروی صفر کیلومتر و هزینه های جدیدی که ممکن است به همراه داشته باشد

تصور اینکه خودروی صفر کیلومتر تا مدت ها هزینه ای ندارد می تواند کاملا غلط باشد. به خصوص در کشور ما که خودروهای وطنی و چینی گاهی با مشکلاتی همراه هستند که به دلیل ناآگاهی خریدار بعد از تحویل تا مدت ها سرگردان خواهند بود.

شما می‌توانید از شرایط فروش اقساطی خودرو برلیانس شرکت سپند خودرو در سایت باخبر شوید.

برای مثال نصب سیستم ضدسرقت یا دزدگیر اولین هزینه ای است که به ذهن میرسد. از نبود پشتی گردن در ماشین هایی مثل پژو 206، سنسور دنده عقب، دوربین دنده عقب، کروز کنترل و غیره که این هزینه ها معمولا آپشن های اضافی خودرو ها محسوب می‌شود اما تجربه ها نشان داده که این روی خوش ماجرا برای شما است.

برای مثال دیده شده که در مناطق گرمسیر، شیشه ها به دلیل اینکه نمی‌توانند نور خورشید را بازتاب کنند داخل کابین خودرو به شدت گرم می‌شود و افرادی که در این مناطق زندگی می‌کنند مجبور هستند برای راحتی خود برای شیشه های رفلکس  هزینه کنند حتی دیده شده که بالابر برقی شیشه ها بلافاصله بعد از تحویل به درستی کار نمی‌کنند.

همچنین  اگر هنوز تصمیم قطعی برای خرید خودرو نگرفته اید و به دنبال شرایط مناسبی برای خرید اقساطی خودرو می گردید می توانید  از شرایط فروش خودرو اقساطی در سایت سپند خودرو مطلع شوید.

مسائل فنی بعد از خرید خودروی صفر کیلومتر

در مورد مسائل فنی، همه ی موارد توسط یک فرد عادی که تخصصی در حوزه ی ماشین ندارند قابل بررسی نیستند. در ادامه موارد و نکاتی را که یک  فرد عادی  در حین خرید می تواند بررسی کند را به شما خواهیم گفت.

معاینه فنی بعد از خرید خودروی صفر کیلومتر

آمارها نشان می‌ دهد، 60 درصد از خودرو های صفرکیلومتر در تست آلایندگی قبول نمی‌شوند. به شما پیشنهاد می‌کنیم پس از تحویل خودروی خود و برای پیشگیری از  مشکلات احتمالی، حتما ماشین خود را به یک مرکز  معاینه فنی ببرید تمام تست های آلایندگی را انجام دهید.

مسائل فنی بعد از خرید خودروی صفر کیلومتر

PDS  آنچه که باید شرکت خودروساز و نمایندگی خود بعد از خرید خودروی صفر کیلومتر بخواهید

pds  یا pre delivery service  مجموعه ی فرآیندهایی است که پیش از تحویل خودرو به مشتری باید نجام شود. این فرآیند یک فعالیت بازرسی است که توسط نمایندگی انجام می شود و مجموعه ای از ویژگی های خودرو از فعالیت های مکانیکی و امکانات و تجهیزات جانبی و تزئینی خودرو را شامل می شود.

پس از آن فرآیند handover باید انجام شود. در این فرآیند مشتری به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه در زمینه عملکرد خودرو تحت آموزش قرار می گیرد تا با عملکرد آن آشنا شود. بعضی اوقات مشتری خودرویی می خرد که ممکن است با سیستم عملکرد آن آشنا نباشد. در این فرآیند درباره عملکرد قسمت های مختلف خودرو مانند چگونگی باز شدن در صندوق عقب، قفل کردن شیشه های عقب خودرو یا عملکرد سیستم تهویه خودرو، سیستم صوتی و امکاناتی که در داخل خودرو تعبیه شده است اطلاعاتی در اختیار خریدار قرار می گیرد.

در نهایت هدف از فرآیند Handover  آشنایی مشتری با خودروی جدید خریداری شده و امکانات مختلف آن است.

می‌توانید توضیحات کامل شرایط فروش اقساطی سایپا تحویل فوری و امکانات و خدمات پس از فروش آن را در سایت سپند خودرو مطالعه کنید.

دفترچه ی راهنما، راهنمایی دائمی و همیشگی خرید خودروی صفر کیلومتر

در هنگام خرید خودرو دو دفترچه ی راهنما در اختیار شما قرار می‌گیرد. در فرآیند hanover  همه نکات در فرصت محدودی که وجود دارد به مشتری گفته نمی‌شود. در این دفترچه که به صورت دائمی در اختیار شماست راهنمای کار با قسمت های مختلف همراه با جزئیات نوشته شده است.

همچنین به عواملی که موجب باطل شدن گارانتی خودرو و اقداماتی که موجب باطل شدن شرایط گارانتی نمی شود، نکات ایمنی که خریداران ملزم به رعایت آن هستند و مسائل امنیتی مربوط به خودرو نیز اشاره شده است. بنابراین خریدار باید به مجموعه مسائلی که در دفترچه راهنمای محصول و دفترچه گارانتی خودرو پرداخته شده توجه داشته باشد و این موضوعات را بدقت مورد مطالعه قرار دهد. پیشنهاد می‌کنیم که پس ازتحویل خودرو یک بار آن را به صورت کامل مطالعه کنید.

آب بندی بعد از خرید خودروی صفر کیلومتر

شاید واژه آب بندی را شنیده باشید اما معنای آن را ندانید. آب بندی به معنای آماده سازی ابتدایی خودرو برای استفاده ی طولانی مدت از آن است. اگر فکر می کنید که خودروی صفر نیاز به آب بندی ندارد در اشتباه هستید. وضعیت ماشین در هزار کیلومتر اولی که طی می‌کند در وضعیت سلامت قطعات و موتور آن در آینده تاثیر بسزایی دارد.

از جمله مهمترین توصیه ها که بعضی از آنها نه تنها برای آب بندی خودروی صفر کیلومتر، بلکه تا سالها برای افزایش کارایی و طول عمر قطعات مفید خواهند بود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.      موتور را بررسی کنید
پس از خرید خودرو بلافاصله کاپوت را بزنید و سلامت قطعات را به صورت ظاهری یکبار به دقت بررسی کنید.

2.      آب بندی و ظاهر خودرو
استفاده از واکس، پولیش و مواد براق کننده، باعث از بین رفتن لایه محافطی که روی بدنه خودرو کشیده شده می‌شود. با از بین رفتن این لایه امکان ترک خوردن سطح بدنه بسیار بالا می‌رود. به شما به پیشنهاد می‌کنیم در 90 روز اول از مواد براق کننده و واکس ها استفاده نکنید.

3.      بررسی مخازن خودرو
این امر فقط مربوط به ماه های اول استفاده از خودروی صفر کیلومتر نمی‌شود. همواره مخزن آب رادیاتور، روغن خودرو، مخزن شیشه پاک کن و … را چک کنید که خالی نباشند یا به میزان مناسبی پر باشند. همچین لوله های این مخازن را بررسی کنید که دچار رسوب گرفتگی و نشتی نشده باشند.

4.      فیلترهای ماشین خود را دائما چک کنید
به مدت زمانی که مکانیک ها و افراد مختلف برای بررسی یا چک فیلترهای ماشین تاکید می‌کنند بسنده نکنید.از همان ابتدای خرید خودرو، دائما آن ها را چک کنیدو بدانید که سلامت فیلترها تاثیر بسیار زیادی در سلامت سایر قطعات و اجزای خودرو دارند

5.      آب بندی ترمزها
قسمت های مختلف ترمزها مانند دیسک صفحه و لنت ها نیاز به آب بندی ندارند. بهتر است تا 1000 کیلومتر اول از فشار آوردن به سیستم ترمز به شدت پرهیز کنید و از گرفتن ترمزهای شدید و ناگهانی بپرهیزید.

خودروبر در تهران بزرگ می تواند در میان همه مشکلاتی که ممکن است خودروی شما با ان مواجه شود تا به مقصد برسد با اطمینان خودروی جدید و دوستداشتنی شما را تحویل دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
× درخواست خودرو بر