تعریف خودروبر

چرا باید از خودروبرها استفاده کنیم؟

خودروهای برتر دنیا هم گاهی دچار نقص می شوند و نیاز دارند تا سرویس شوند. اگر خودرو در جاده و بزرگراهی که به تعمیرگاه چندان نزدیک نیست، دچار نقص فنی شود نیاز است که از دستگاه های مکانیز شده برای حمل انها استفاده شود. با ما همراه با شید تا با تعریف خودروبرها درباره انها اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

تعریف خودروبر

ماشین بر، در واقع روش مکانیزه حمل خودرو بدون آسیب دیدن است. به عبارتی بهتر، استفاده از خودروبر برای حمل تضمینی خودرو به سمت تعمیرگاه و نمایندگی های خودروهاست تا بعد از رسیدن به این مراکز مشکلات فنی آنها حل شود.

دلایل استفاده از خودروبرها

استفاده از هر روشی برای حمل خودرو بعد از خاموش شدن آن می تواند منجر به خساراتی شود و تضمین سالم رسیدن خودرو شما به مراکز تعمیری تنها از طریق انتخاب یک ماشین بر از یک برند معتبر همچون خودروبر سعید است.

لیست تصاویر

بررسی و تعریف خودروبر

تریلر خودرو بر

کاربرد خودرو بر کفی

انتخاب یک برند معتبر می تواند نگرانی شما را برای رسیدن ماشین بدون خسارت به نمایندگی و تعمیرگاه ها را کاهش دهد. خودروبر سعید یک برند موفق و تضمین شده برای حمل خودروی شماست، که با خیال راحت می توانید تنها به رفع و حل مشکل خودرویتان بیندیشید و نگران حمل آن در مسیر طی شده نباشید.

آشنایی با انواع خودرو برها

ماشین های حمل خودرو، به سه دسته تقسیم بندی می شوند، وزن و اندازه خودروی شما تاثیر مستقیم در انتخاب ماشین بر خواهد داشت، در واقع هر دسته متناسب با گروه مشخصی از خودروهاست که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم.

1) خودروبر جرثقیل دار
خودروبر جرثقیل دار از کامیونت ۶ تن و جرثقیل هدرولیک قابل استفاده می باشد. حسن خودرو بر جرثقیل دار این است که خودرو آسیب دیده به هر دلیل نیاز به روشن کردن موتور خود ندارد. (این خودروبر میتواند خودرو را با چهار چرخ ثابت بلند کرده و بر روی کفی خود گذاشته و حمل کند).

2) خودروبر کامیونت
کامیونت یا اصطلاحا خودروبرهای تکی، برای حمل فقط یک ماشین آن هم برای مسافت های کوتاه تعبیه شده است. معمولا در سفرهای داخل شهری از این خوردرو بر استفاده می گردد. این نوع خودروبر همانند خودروبر جرثقیل دار می باشد ولی با این تفاوت که دارای جرثقیل نمی باشد که در نتیجه این خودروبر کفی متحرک دارد که کفی آن بر روی زمین قرار می گیرد و خودروی موردنظر را با وینچ کشیده و بر روی کفی خود قرار می دهد.

 

تعریف خودروبر
تعریف خودروبر

3) یدک کش یا همان خودروبر چرخگیر
خودرو یدک کش تشکیل شده از وانت ها و خودروی بالای دو تن می باشد. یدک کش نیز مانند جرثقیل از یک هیدرولیک و یک اهرم که در زیر خودرو آسیب دیده قرار میگیرد استفاده میکند. یدک کش بیشتر برای خودروی های که آسیب دیدگی آنان کم باشد قابل استفاده می باشد. معمولا یدک کش برای مصافت های کوتاه به کار گرفته می شود. (این خودروبر چرخگیر است یعنی با جرثقیلی که در پشت دارد چرخهای جلوی خودرو آسیب دیده را بلند کرده و آن را جابه جا می کند).

تریلر خودرو بر
تریلر خودرو بر

تعریف خودروبر کفی و کاربرد آن

برخی خودروها از اهمیت بالاتری برخوردارند و این موضوع باعث می شود که در انتخاب ماشین بر حساسیت بیشتری شکل گیرد. معمولا خودروهایی که صفر کیلومتر هستند و هنوز پلاک نشده اند و برخی مایلند در آدرسی که برایشان تعیین شده ان را تحویل گیرند، از راهکار و دسته سوم استفاده می کنند.

کاربرد خودرو بر کفی

اگر چه برای ماشین هایی که تصادف سنگین داشته اند و اجازه رفت و آمد در شهر را طبق قوانین راهنمایی و راانندگی به دلیل ایجاد خطر برای سایر خودروها ندارند و همچنین خودروهای بسیار لوکس و گران قیمت از خودروبر کفی استفاده می کنند.

مزایای استفاده از ماشین بر:

کاهش هزینه: جا به جایی در مسافت های طولانی با استهلاک خودرو مصرف زیاد سوخت همراه است که استفاده از خودرو بر هامی تواند کمک زیادی به صرفه جویی در این هزینه ها داشته باشد.

امنیت و ایمنی: طراحی ماشین بر ها به گونه ای است که خودروها بدون آسیب و با امنیت کامل مسافت مورد نظر را طی کنند و به محل برسند، ایمنی می تواند باعث خاطر آسوده شما و البته ارامش شما گردد.

سرعت: سرعت رسیدن خودرو با ماشین برها به مراتب بالاتر از رانندگی با خودروی شخصی است.

تعریف خودروبر و انتخاب آن:

فاصله: همواره مسافتی که باید خودرو از مکان اولیه به مکان ثانویه طی کند، تاثیر مستقیمی در انتخاب خودرو بر دارد.

هزینه: هزینه های جا به جایی و حمل خودرو به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع خودروبر، فاصله جا به جایی و مانند آن

مدل و نوع خودرو: شرایط و وزن ماشینی که تصمیم دارید جابه جا کنید، تاثیر مستقیم در انتخاب ماشین برخواهد داشت، ماشین های سبک وزن و سنگین وزن و یا تصادفی انتخاب شما را تحت شعاع قرار خواهند داد.

قیمت استفاده از خودروبر:

قیمت خدمات خودروبر به عوامل متفاوتی وابسته است،که بررسی هر یک خواهیم پرداخت:

نوع خدمات ارائه شده:

حمل با کفی: کفی ها برای حمل خودروهایی که سالم هستند و می توانند روی کفی قرار بگیرند استفاده می شوند. قیمت حمل با کفی به نوع کفی، مسافت و شرایط جاده بستگی دارد.

حمل با یدک کش: یدک کش ها برای حمل خودروهایی که به طور کامل از کار افتاده اند یا آسیب دیده اند استفاده می شوند. قیمت حمل با یدک کش به نوع یدک کش، مسافت و شرایط جاده بستگی دارد.

حمل با جرثقیل: جرثقیل ها برای حمل خودروهایی که در مکان های صعب العبور یا در ارتفاع قرار دارند استفاده می شوند. قیمت حمل با جرثقیل به نوع جرثقیل، مسافت و شرایط جاده بستگی دارد.

نوع خودروی انتخاب شده:

انتخاب خودروبر براساس نوع خودروی شما انجام می پذیرد، خودروی شما چنانچه ساخت داخل کشور باشد، قیمت خدمات آن به مراتب پاییتر از زمانی است که با خودرویی لوکس و خارجی داشته باشید. خودرو های خارجی نیز متناسب با سال ساخت و برند و مدلشان قیمت های متفاوتی دارند. با این وجود اگر خودروبر برای حمل خودروهای سنگین همانند تریلی و کامیون انتخاب شود، به دلیل وزن بالا و نوع ابعاد این مدل خودروها تجهیزات و تخصص بیشتری می طلبد که در نهایت بر قیمت حمل آن تاثیر زیادی می گذارد.

مسافت طی شده:

به طور کلی حمل و نقل خودرو در مسیرهای کوتاه هزینه کمتری دارد اما در مسافت های طولانی به دلیل مصرف سوخت بیشتر این هزینه ها تحت شعاع قرار خواهند گرفت.

تعریف خودروبر و اوضاع و شرایط جاده برای حمل خودرو:

شرایط جاده نیز بر قیمت حمل خودروی شما تاثیر گذار است،جاده های اسفالت و هزینه کمتری دارند اما جاده های پر ترافیک و خاکی و با شرایط نامساعد می توانند برای حمل خودروی شما توسط ماشین برها هزینه بیشتری داشته باشد.

اوضاع آب و هوایی:

جا به جایی خودرو در شرایط آب و هوایی نامساعد همانند روزهای طوفانی و بارش سنگین برف و باران با مشکلاتی همراه است که بر قیمت خدمات تاثیر گذار است.

اعتبار شرکت خودروبر:

شرکت های معتبر و با سابقه به دلیل تجربه بیشتر، قیمت بالاتری دارند و این قیمت می تواند برای شرکت های کوچک و نامعتبر پایین تر باشد، به عبارتی بهتر شرکت های معتبر هزینه بیشتری ببابت اعتبار و تجربه شان که باعث امنیت حمل خودروی شما می شود را دریافت می کنند.

زمان جا به جایی در روزهای تعطیل و یا غیر تعطیل:

روزهای تعطیل و یا ایامی از سال که تقاضا برای جا به جایی خودروها بیشتر است، قیمت ها درصدی تغییر پیدا می کنند.

شرایط بیمه:

اگر خودرو قبلا بیمه شده باشد،بخشی از هزینه های جا به جایی توسط بیمه پرداخت می گردد.

تعریف خودروبر و بررسی معایب

در تعریف خودروبر باید به معایب آن نیز پرداخت. برای پذیرفتن هر وسیله نقلیه خودرو بر خیلی عجله نکنید! ممکن است برای رهایی از یک راه حل ناامید باشید، اما تصمیم اشتباه می تواند وضعیت بد را بدتر کند. بنابراین، شما باید قبل از رسیدن به تیم یدک کش هر چیزی را که می توانید از طریق تلفن بگویید. موارد زیر را یادداشت کنید:

هم چرخ بالابرها و هم قلاب و زنجیر این اشکال را دارند که یک مجموعه از چرخ های وسیله نقلیه بکسل شده همیشه در تماس با جاده هستند. این می تواند کمی ساییدگی و پارگی اضافه کند، به خصوص اگر چرخ های تماس قفل شده باشند. از این مشکل با استفاده از کفی خودرو بر مرتفع می شود زیرا وسیله نقلیه یدک شده کاملاً بر روی خودرو بر سوار شده است.

وسایل نقلیه چهار چرخ متحرک را نمی توان با استفاده از قلاب و زنجیر یا کامیون های یدک کش جرثقیل دار، به دلیل خطر بالای پیشرانه یدک کشید.
استفاده از خودرو بر نادرست برای کار می تواند عواقب فاجعه باری داشته باشد. قضاوت نادرست بار می تواند باعث واژگونی یدک کش و/یا سقوط وسیله نقلیه شود.
ظرفیت جرثقیل بزرگتر از آنچه برای کار لازم است همیشه چیز خوبی نیست. برخی از وسایل نقلیه به دکل های کوچکتری نیاز دارند زیرا فشار کمتری به آنها وارد می کند. شرکتی با تجربه در بکسل های سبک و سنگین انتخاب کنید.

حمل و نقل به وسیله کفی خودرو بر باید بسیار ایمن انجام شود. در غیر این صورت هیچ دیوارو مانعی برای جلوگیری از سقوط وسیله نقلیه وجود ندارد. ایمنی و موفقیت به رانندگان با تجربه و مسئولیت پذیر بستگی دارد.

دانستن نحوه انتخاب شرکت حمل و نقل خودرو مناسب می تواند به شما کمک کند تا انواع یدک کش را تشخیص دهید و از مشکلات غیر ضروری جلوگیری کنید. شما می توانید این کار را با بررسی اینکه آیا آنها دارای مجوز هستند و نیز میتوانند بارنامه و بیمه حمل خودرو صادر کنند شروع کنید و همچنین میزان پاسخگویی و پاسخ مودبانه به سؤالات و بازخورد مشتری ها را بررسی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
× درخواست خودرو بر